Tömeg | 0.60 kg |
---|---|
Kiszerelés | |
Összetétel |
antioxidáns rozmaring kivonat, decil glücozid, e-vitamin, lauril glücozid, levendula illóolaj, növényi glicerin, tejsav, tenzid SCI, viz |
Székely csuda tusfürdő-levendula
6.50 €
A finom, selymes aroma megszünteti a feszültséget, és segít egy kicsit szebb színben látni a világot, még akkor is, ha ólomszürke köd ül az utcán.
Ha fáradt a munkától, vagy csak megfagyott, menjen zuhanyozni, és élvezze a tusfürdő illatába csomagolt pihentető meleg köd simogatását. Fürdéskor a stresszoldás ugyanolyan fontos, mint a bőrápolás. Hidratálja és táplálja bőrünket egyszerre, nyugtató illatával segít ellazulni és feloldani a feszültséget. A Székely csuda tusfürdők a bőrápolás legértékesebb természetes összetevőit ötvözik és szintetikus anyagok használata nélkül, tusfürdők formájában teszik elérhetővé számunkra.
Az antioxidáns rozmaring kivonat csökkenti a pigmentfoltokat, ráncokat, gyulladáscsökkentő, antibakteriális, gombaellenes, feszesítő és regeneráló hatású, csökkenti a fizikai terhelést, stresszoldó hatású.
A levendulaolaj az egyik legszélesebb körben használt illóolaj a világon. A levendula jótékony hatásait több mint 2500 évvel ezelőtt fedezték fel. Annak a ténynek köszönhetően, hogy ez az egyik erős antioxidáns, ugyanakkor antimikrobiális és nyugtató tulajdonságokkal rendelkezik. Évszázadok óta használják a különböző fertőzések megelőzésére és a bakteriális és gombás betegségek elleni küzdelemre. Ezeknek a képességeknek köszönhetően a levendulaolaj felgyorsítja az égési sérülések, karcolások és különböző sebek gyógyulását. Jótékony hatásokat mutattak ki, ha ízületi fájdalmakra vagy például allergiás reakciókra, pattanásokra és öregségi foltokra alkalmazzák. A fent említett antioxidáns és gyulladásgátló tulajdonságai hozzájárulnak ezen állapotok enyhítéséhez és ezáltal a tünetek javulásához. A levendulaolaj természetes antioxidáns, védelmet nyújt a szabad gyökök, például toxinok, vegyszerek, szennyeződések ellen is. Hagyományosan maga a levendula különböző neurológiai problémák, például stressz, szorongás, depresszió és migrén kezelésére szolgál. Nagyon pozitív hatással van a mentális állapotra. Egy másik probléma, amelyet a levendulaolaj megoldhat, az álmatlanság. Nyugtató és pihentető tulajdonságai javítják az alvás minőségét, és így kezelik az álmatlanságot.
A tejsav behatol a bőr felső rétegébe, óvatosan eltávolítja az elhalt sejteket és elősegíti a sejtek regenerálódását. Javítja a bőr szerkezetét, csökkenti a ráncok megjelenését, ami ragyogó bőrt eredményez. Megtartja a bőr nedvességét, segíti a kollagéntermelést, javítja a pigmentációt, valamint kezeli a pattanásokat és az atópiás dermatitist. E-vitamint is tartalmaz.
Csak 100% -ban természetes összetevőket tartalmaz, nem tartalmaz szintetikus tartósítószereket, illatanyagokat, színezékeket vagy SLS&SLES-t, szilícium-, parabén-, alkohol-, ásványolaj-mentes. Környezetbarát készitmény!
Mivel egy tusfürdő valódi jellemzőit és minőségét elsősorban az összetétel alapján tudjuk megítélni, ezért nagyon fontos, hogy legyünk tisztában azzal, mit viszünk be bőrünkön keresztül a testünkbe. Ha nem vagyunk vegyészek, és nem konyítunk kicsit sem a kémiához, könnyű elveszni az összetevők leírása között. A különböző emulgeáló-, tartósító-, lágyító-, illatosító-, színező-, gélképző, nedvesítőszerek nevei egy átlagfogyasztónak nem sokat mondanak. A tusfürdők legtöbbjének alapvető mosóaktív összetevője a Sodium Lauryl Sulphate (SLS) például egy olyan anyag, amelyet számos cikk bírál a tusfürdőkben való felhasználásáért. Egyes tanulmányok szerint bőrirritáló és rákkeltő lehet, más források szerint „csak” a bőrt teszi átjárhatóbbá a káros anyagok számára. A parabének igen elterjedt tartósítószer-család. Egy sokat vitatott tudományos kutatás a mellrák daganatokkal hozta összefüggésbe a parabéneket, míg mások a hormonháztartást megzavaró anyagként tartják számon. Nem elhanyagolható tény, hogy az illatanyagok után a tartósítószerek a kozmetikumok által okozott allergiás reakciók leggyakoribb kiváltói. Az illat az egyik legkritikusabb összetevő a kozmetikumok esetében, nemcsak azért, mert ez alapján választjuk ki kedvencünket, hanem mert az illatanyagok a kozmetikumok által okozott allergiás reakciók leggyakoribb kiváltói. Ennek ellenére nincs könnyű helyzetben az óvatos vásárló, hiszen az üzleti titkok védelme érdekében a gyártóknak elég csupán annyit feltüntetni „parfüm” vagy „fragrance”, és– nem tüntetik fel külön az illatanyag összetételét. A gyártók több ezer illatkomponenst használnak, és egy-egy termék illata akár több száz komponensből is állhat. A színezékek funkciója, hogy a terméket esztétikusabbá tegyék. Csakhogy a szépségért ismét nagy árat fizetünk, a színezékek ugyanis az illatanyagokhoz hasonlóan allergiát okozhatnak.
Értékelések
Még nincsenek értékelések.